0
Your Cart
PRANGLI

SAARTE MUUSEUM.

Prangli saarte muuseumi püsiekspositsiooni hoone avati Prangli saare talurahvamuuseumi seltsi eestvedamisel 19.juuni 2009 aaastal, Lääneotsa külas, Vanani talu õuel.
Muuseumis toome külastajateni Prangli saare ning väike Prangli ehk Aksi saarel elanud talurahva erinevaid kultuuripärandeid.

MUUSEMI AVAMISAJAD LEIAD SIIT.

Prangli saare talurahvamuuseumi selts MTÜ
on alates 2006 aastast kogunud Prangli saarel mitmesuguseid esemeid ning informatiivset
materjali Prangli ning Aksi saare ajaloo, kultuuri, tavade, tööde ja inimeste kohta. Muuseumil on au tuua külastajateni väga huvitavaid ja ainulaadseid esemeid, mida võib leida vaid Prangli saarel. Haruldasemate esemete hulka kuuluvad näiteks eriskummalised püssirohusarved , mitmesaja aastased purjelaeva plokid, meremehe riidekirst aastast 1778 ning mitme sajandi vanused lauanõud nii klaasist kui portselanist.

2012 aastal avati Prangli saarte muuseumi õuel Prangli loodust tutvustav hoone, kus on ekspositsioonis muu hulgas looma ja linnu topised. Lähivaate saab ka veel eelmisel sajandil populaarse tegevuse, hülge küttimse, vahenditega tutvuda. Kõikide nende haruldaste esemetega saate tutvuda Prangli saarte püsieksposistiooni muuseumis maist oktoobrini.

Lääneotsa külas on avatud ka vabaõhumuuseum, mis asub Mardi talu õuel ning seal on nähtaval iidsed talu võrgukuurid.